Jak grać? – Game Masters E-Sport Polska

Jak grać?

 Ostatnie wyniki

JAK GRAĆ NA GAMEMASTERS.COM.PL | FAQ

System GM PES 2019 daje możliwość rozgrywania meczów sparingowych oraz turniejowych z innymi użytkownikami zalogowanymi na stronie. Wszyscy gracze tworzą swoje konta w oparciu o platformę na której mają PES 2019 i dzięki temu mogą przystąpić do rozgrywek zdobywając punkty, odznaki, trofea a także nagrody rzeczowe oraz dziką kartę na turnieje offline w Warszawie.

Wszystkich graczy prosimy o zachowywanie zasad FAIR PLAY i nie dublowanie kont oraz nie wpisywanie nieprawdziwych wyników. Nasze systemy w miarę możliwości będą wykrywać próby oszustwa.

Zasady są proste. Gospodarz proponuje sparing i gospodarz wpisuje wynik. W razie sporów, zgłoszenia można dokonać przez zakładkę ZGŁOŚ SPÓR w Panelu Gracza.

Punkty do rankingu są przyznawane na podstawie siły zespołów (zgodnie z PES 2019 DataBase). Bonusy są mnożone 2.5x dlatego warto grać mecze ekipami bonusowymi. (im słabsza drużyna, tym więcej punktów bonusowych)

Odznaki są przyznawane po rozgrywanych meczach ze szczegółowym opisem ich otrzymania. Za 1 próg każdy gracz otrzymuje odznakę TRANSPARENTNĄ na zachętę. Kolejne to: BIAŁA, BRĄZOWA, SREBRNA, ZŁOTA, CZARNA – zgodnie z zasadą siły piłek w PES 2019.

Aby rozegrać mecz sparingowy z innym graczem konieczne jest najpierw założenie konta poprzez rejestrację na górze strony. Następnie w zakładce ZAGRAJ SPARING, możemy wybrać spośród zarejestrowanych użytkowników swojego rywala. Przy organizowaniu sparingu gospodarz samodzielnie lub w porozumieniu z rywalem decyduje czy mecz rozegrany zostanie drużynami bonusowymi czy ustalonymi przez graczy. Po wygenerowaniu sparingu gracze umawiają się do LOBBY w PES 2019 i rozgrywają spotkanie wg własnych zasad. Po zakończonym meczu, gospodarz w zakładce oczekujące wpisuje wynik który jest zatwierdzany przez rywala. Każdy mecz generuje punkty (dodatnie i ujemne) oraz odznaczenia za rozgrywanie spotkań.

Baza Game Masters będzie sukcesywnie się powiększać. Naszym głównym miejscem spotkań będzie kanał DISCORD. W zależności od zapotrzebowania będziemy rozwijać lub zmieniać system komunikacji.

Ranking online, stworzony został z myślą o graczach PES 2019, którzy chcą mierzyć się między sobą, nabierać doświadczenia i być za to dodatkowo premiowanym. Punkty można zdobywać grając wyzwania (bonusowe – dodatkowo premiowane, lub tradycyjne – zgodnie z ustaleniami między graczami). Zarówno udział w wyzwaniach jak i turniejach jest brany pod uwagę w tabeli rankingowej. Ranking podzielony jest na 5 okresów:

Oficjalny: Ranking ogólny (wszech-czasów) obowiązujący od 1 dnia działania strony. Niezależny od upływającego czasu. W tym rankingu znajdą się zarówno “starzy” jak i “nowi” gracze. Jest to ranking głównie statystyczny.

Roczny (Sezonowy): Ranking główny Game Masters Online PES 2019. Na jego podstawie wyłoniony zostaje najlepszy gracz PES 2019 Online. Ranking zamykany jest wraz z końcem wakacji czyli 31 sierpnia. Dla najlepszego gracza zostanie wysłana nagroda w postaci pamiątkowej statuetki oraz preorder PES 2020.

Miesięczny: Drugi w hierarchii po rocznym. Każdego ostatniego dnia miesiąca o godz. 23.59 zostaje wyłoniony najlepszy gracz, który uzyskał największą ilość punktów w miesiącu poprzedzającym. Dla zwycięzcy wysyłana jest pamiątkowa statuetka.

Tygodniowy: Ranking aktualizowany na podstawie 7 dniowego wyniku.

Dzienny: Ranking aktualizowany co 24h.

Game Masters Series Ranking – To oficjalny ranking serii turniejów GMS organizowanych w Warszawie. Po każdym zakończonym turnieju gracze otrzymują punkty za swój wynik. Punktacja rozpoczyna się od momentu wyjścia z grupy. Punkty przechodzą na kolejne zawody i są aktualizowane 4x w sezonie. Gracz który uzbiera największą liczbę punktów rankingowych zostaje zwycięzcą serii turniejów GMS wygrywając kolejną edycję PES.

System punktacji:

1 miejsce – 100 pkt
2 miejsce – 80 pkt
3 miejsce – 60 pkt
4 miejsce – 50 pkt
faza 1/4 – 35 pkt
faza 1/8 – 20 pkt
faza 1/16 – 10 pkt
faza 1/32 – 5 pkt

PES POWER RANK (PPR) – To ranking stworzony na wzór rankingu FIFA, w celu jak najwierniejszego odzwierciedlenia układu sił/potencjału panującym podczas turniejów z serii GMS. Punkty przydzielane są na identycznej zasadzie jak w przypadku wyzwań czy turniejów online. Dzięki temu, każdy gracz otrzymuje taką liczbę punktów jaka jest przypisana do zespołu, którym rozgrywa zawody w turnieju GMS. Dzięki wykorzystaniu dokładnej punktacji, istnieje możliwość dokładniejszego przestawienia pozycji w rankingu.

PPR będzie wykorzystywany w celu określenia koszyków podczas losowania fazy grupowej w kolejnych edycjach GMS.

Spór można zgłosić poprzez formularz w Panelu Użytkownika np. w sytuacji nie wpisania wyniku przez rywala czy próby oszustwa.

Sugestie i opinie prosimy zgłaszać na naszego maila w zakładce KONTAKT.